Serum Takılır Gibi Anjiyo

Serum Takılır Gibi Anjiyo

5 Dakikada Güvenilir, Kanamasız Tarama Anjiyosu

Bilgisayar Destekli Tomografi (BT) teknolojisiyle kalp anjiyosu, hızlı, zahmetsiz, kanamasız şekilde yüksek görüntü kalitesiyle kalp damarlarının görüntülenmesini sağlar.
 
BT teknolojisiyle kalp anjiyosu işlemi hazırlık süreci dahil olmak üzere 5 dakikalık bir işlemdir. İşlemin kendisi 10 saniyedir. Atardamara girilmeden; serum vermek için koldan açılan damar yolu ile aynı ölçekte minimal invaziv bir işlemle ışıma yapan maddenin verilmesi ve yüksek kaliteli görüntünün alınması işlemidir. Bu işlemde hem damarların içi hem de ileride tıkanmalara neden olabilecek damar duvarındaki plak oluşumlarının da görüntüsünü vermektedir. Kalbin yüksek hızda görüntü taraması, kalbin hareketinden kaynaklanabilecek yanıltıcı tanıları da ortadan kaldırır.
 
İşlem yapılmadan önce kalp rahatsızlığı öyküsü, alerji öyküsü ve böbrek rahatsızlığı öyküsü dinlenir.
 
Nabız kontrolü sağlanır ve gürültüsüz, ağrısız, kansız ve çok hızlı biçimde anjiyo yapılır. Kanama riski oluşmaz. İşlemden sonra hastanede kalınması gerekmez.
 
Ailesinde kalp rahatsızlığı olan kişilerin, kalp rahatsızlığına neden olabilecek kronik hastalığı ya da kanama riski bulunan kişiler için öncelikli tercih olmalıdır.
 
Kalp krizi ya da damar tıkanıklığı belirtileri ile hastaneye başvuran kişilerde diğer anjiyo yöntemleri tercih edilir. Çünkü anjiyo sırasında damar açma işlemi gerekebilir.
 
Stenti olan ve by-pass operasyonu geçirmiş hastalarda kontrol için kullanılabilir.
 
BT teknolojisiyle sadece kalp damarları değil, beyin ve boyun damarları da dâhil olmak vücudun her yerindeki damarların yüksek hassasiyette 3 boyutlu görüntüsü alınabilir.
 
128 kesit BT teknolojisiyle 3 boyutlu, 5 dakikada güvenilir anjiyo işlemi hastanemizde hizmetinizde.
 
Siz sağlıklı olun yeter.
 
 
 

Bu Habere Yorum Yap

 
 
   
 

Anlaşmalı Kurumlar

gen