Modern tıbbın gören gözü radyolojinin tüm tıp bölümleri için vazgeçilmez tanı imkânları sunduğunu biliyoruz. Bu paylaşımda sizlere girişimsel radyoloji dalının yani radyolojinin tedavi edici bölümünün sunduğu ameliyatsız tedavi imkânları hakkında bilgi vermek istiyoruz.
 
Görüntüleme teknolojilerinin kılavuzluğunda, görüntüleme ile eşzamanlı, minimal invaziv, düşük riskli ameliyatsız, iğne deliği ölçeğinde küçük kesilerle ciltten iç organlara, kemiklere; damarlara müdahale edilebiliyor ve birçok hastalık tedavi edilebiliyor. Diğer klinik bölümlere de tedavide yardımcı olabiliyor.
 
Birçok organda-dokuda birçok hastalığa kesin tanı konulmak üzere biyopsi işlemleri, abse-kistlerin tedavileri, organlardan sıvı drenajının sağlanması; böbreklerde, safra kanallarındaki işlemler, tümör yakma işlemleri; hidatik kistlerin, tiroid nodüllerinin ve rahim miyomlarının tedavisi yapılabilir.
 
Damar ağı ile örülmüş bir canlıyız. Girişimsel yöntemlerle örneğin varis oluşumları planlanmış şekilde tedavi edilebilir. Damarlara yapılan hayat kurtaran müdahaleler ise, damarlardaki (daralma, tıkanma, kanamayı tedavi etmeye yöneliktir. Yaşamsal damarların örneğin şahdamarının daralması gibi durumlarda inme ve felçlerin önlenmesi, ölümcül risklerin ortadan kaldırılması için zamana karşı yapılan işlemlerdir.
 
Hastanemizde en gelişmiş görüntüleme teknolojilerini kullanarak, hayat kurtaran ameliyatsız çözümler sunuyoruz. 1000’in üzerinde operasyon deneyimi olan uzman ekimizle hizmetinizdeyiz. Çünkü sağlığımızı geri kazanırken daha az ağrı, daha az risk ve daha kısa sürede iyileşmeyi hepimiz isteriz.
 
ÖZEL 100.YIL HASTANESİ

Ayrıntılı Bilgi ve Randevu için;

Telefon: 0312 284 08 08

Bu Habere Yorum Yap

 
 
   
 

Anlaşmalı Kurumlar

gen