Online Randevu Laboratuvar Sonuç

0312 436 94 49

7 / 24 Acil Servis

SAĞLIK REHBERİ

SÜNETTİ UZMANINA YAPTIRIN

03 Agustos 2018 127 Görüntülenme
SÜNETTİ UZMANINA YAPTIRIN

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sünnet sezonu da açıldı. Eda ve Okan İnci ailesinin 1.5 yaşındaki yavruları Göktuğ da hastanemizde Üroloji Uzmanı Dr. Mehmet Erol Yıldırım’ın gerçekleştirdiği cerrahi işlemle erkekliğe ilk adımını attı.

Op. Dr. Mehmet Erol Yıldırım, sünnetle ilgili önemli uyarılarda bulundu

Sünnet her yaşta yapılabiliyor. Son zamanlarda yeni doğan bebeklerde; cerrahi işlemin kolaylığı, bebekte yara iyileşmesinin çabuk olması, sünnet sonrası bakımın kolaylığı ve yeni doğanda henüz kişilik teşekkül etmediği için psikolojik travma oluşturmaması nedeniyle en ideal yaş olarak kabul ediliyor.

Sünnetin, deneyimli kişilere yaptırılması ile çeşitli komplikasyonları en aza indiriyor. Cerrahi işlemin özellikle üroloji uzmanları, çocuk cerrahları, ya da genel cerrahlar tarafından yapılması önemli.

Hastane koşullarında yapılmalı

Sünnetin, hastane koşullarında ve hatta ameliyathanede yapılması en doğru seçim olacak. Genel anestezi hem çocuğu ruhsal bakımdan koruyacak hem de iyileşme süreci kısalacak. Lokal anestezide ise; hangi koşullarda ve yaşta yapılırsa yapılsın çocuk pipisine yapılacak olan iğne yüzünden büyük korku ve panik yaşamakta.

Konu Hakkında Yorumlarınız Yorum yapmak için adınızı ve düşünclerinizi yazmanız yeterlidir.