Online Randevu Laboratuvar Sonuç

0312 284 08 08

7 / 24 Acil Servis

TİBBİ BİRİMLERİMİZ

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin  tetkik, tanı, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri  profesyonel sağlık ekibi tarafından sağlanmaktadır. Doğumdan başlayarak tüm çocukluk dönemi boyunca karşılaşılabilecek her türlü hastalıkta uzman doktorlarımız ve yardımcı ekibimiz 7 gün 24 saat, gündüz poliklinikte, gece ise Acil Servis’te çocuklarımızın sağlığı için hizmet vermektedir.

Polikliniğimizde sağlıklı bebek ve çocukların kontrolleri, büyüme-gelişme takipleri ile aşı uygulamaları, solunum fonksiyon testi ve alerji testleri yapılmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda diğer tüm branşlardaki uzman doktorlarımızla işbirliği sağlanarak, koordinasyon içerisinde çocuklarımıza anında müdahale edilebilmektedir. Hastanemizde yataklı tedavi birimimiz de mevcuttur. Yatarak tedavi görmesi gereken küçüklerin, oyun odası dahil her türlü ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış odaları bulunmaktadır.

Normal doğumlarda ise bebeklerimiz, 24 saat hemşirelerimiz tarafından takip edilmekte, uzman çocuk doktorlarımız tarafından da kontrol edilmektedir.

Çocuk Alerjisi

Çağımızın en sık görülen hastalıklarından biri olan alerji, normal şartlarda zararsız olan maddelere karşı bağışıklık sisteminin gösterdiği aşırı duyarlılık reaksiyonudur. Doğadan uzak, aşırı hijyenik ortamlarda büyüyen ve doğal olmayan gıdalarla beslenen, erken dönemde antibiyotik, ateş düşürücü ve diğer bir kısım ilaçlarla sık karşılaşan çocukların alerjik hastalıklara yakalanma riski ise çok daha fazladır.

Alerjik hastalığı bulunan çocuklar uzman hekimlerin kontrolünde takip ve tedavi edilmedikleri takdirde astım gibi ciddi risklerle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Alerjik şikayetlerin bir çocuk alerji uzmanı tarafından değerlendirilmesi, takip ve tedavi edilmesi gerekmektedir.

 • Prof. Dr.

  Ferhat ÇATAL

  Doktor Profili

  Prof. Dr.

  Aydın ECE

  Doktor Profili

  Prof. Dr.

  Fatma DEMİREL

  Doktor Profili
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bülümümüzün İlgi Alanları:

  Çocuk takibi ve gelişimi

  Sağlıklı çocuk aşı takibi

  Tüm çocukluk çağı hastalıkları

  Hizmet Verilen Alerjik Hastalıklar:

  Astım

  Alerjik rinit

  Alerjik konjuktivit

  Egzama (Atopik dermatit)

  Besin alerjisi

  İlaç alerjisi

  Ürtiker

  Anjioödem

  Temas alerjileri

  Arı alerjisi

  Göz alerjileri

   Herediter anjioödem

   

  Uygulanan testler

   Deri prick testi (ciltten alerji testi)

  Yanma testi (Patch test)

  Solunum fonksiyon testleri

   İlaç alerji testleri

  Besin yükleme testleri

  Kan tetkikleri ve diğer tüm laboratuvar tetkikleri